X
 29.01.2015 Забава

Неверојатна изведба на "Uptown funk" од еден наставник и неговите ученици

Скот Панки е е професор по театарска уметност во средното училиште „A. Maceo Smith New Tech high school“ во Далас, Тексас. Како што видеото подолу докажува, тој е навистина одличен наставник.

 

1


Панки заедно со неговите ученици снимија одлична танцувачка рутина на песната „Uptown funk“ на Марк Ронсон и Бруно Марс. На видеото, можете да видите како Панки танцува во ходникот од училиштето и околу целото училиште. Него го придружува група на неверојтно талентирани тинејџери.

Да ја цитираме песната: „don't believe me, just watch“.

Им симнуваме капа на наставници како Панки. Секоја им чест!

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава