X
 16.02.2015 Живот

Ви го претставуваме најсреќниот човек во светот


Некои луѓе никогаш нема да добијат на лотарија, без разлика колку се трудат. Некои, добиваат од прва. Еден човек добил автомобил на австралиска лотарија. Додека го снимал добивањето за медиумите, тој добил повторно, овојпат 250.000 долари. Неговата реакција е бесценета.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот