X
 24.03.2015 Живот

Цутењето на кактусот

Доста импресивна компилација на цутење на кактусот снимена од Крег Крехел кој објаснува дека цвеќињата на кактусот цветаат во текот на ноќта и траат само еден ден.

„Всушност, цвеќињата се на врвот на нивната убавина само еден или два часа најмногу. Кактусите прикажани на ова видео се мојата колекција. Повеќето клипови во оваа монтажа покажуваат приближно осум часа промена како што цвеќето се отвора и цути“.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот