X
 02.02.2015 Образование

Психологијата на учењето: Како студентите учат?

Ви нудиме инфографик во врска со навиките во учењето на студентите и како тие го извлекуваат најдоброто од себеси додека се подготвуваат за испитите и колоквиумите. 

 

studenti

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование