X
 02.04.2015 Живот

Загатка за најинтелигентните

Постојат се` повеќе и повеќе тестови со кои приближно може да се одреди коефицентот на интелигенција на оние кои ги решаваат.

 

интелигенција


Видеото подолу содржи решение на еден од овие тестови, меѓутоа добро би било најпрво да се обидете да ја решите загатката.

Се смета дека оние кои успеале да одговорат на ова прашање имаат коефицент на интелигенција повисок од 140. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот