X
 27.04.2015 Култура

120 години создавање филмови

филм

 

Видеото ја покрива целата историја на киното и филмовите создадени од 1895 година до 2015 година - ги вклучува филмовите кои сте ги гледале како деца, тинејџери и возрасни и оние филмови кои не сте ги гледале, а знаете дека треба да ги гледате само затоа што сте човек.


Видеото во основа е направено во чест на сите филмови и кинематографијата и ќе ве натера повторно да ги погледнете вашите омилени класики.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура