X
 08.05.2015 Технологија

Колку апсурдно изгледаме со нашите телефони


Го пропуштаме светот околу нас бидејќи се фокусираме на светот во нашите телефони. Оваа смешна анимација ја покажува нашата зависност од телефоните на интересен начин.

Во неа, ликовите не се свесни за опасностите пред нив, не забележуваат дека остануваат без облека и не забележуваат дека околу нив умираат луѓе додека гледаат во телефонот.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија