X
 09.06.2015 Живот

Одговорот на оваа загатка не е бројот 6

Загатката бара да одлучите кој број треба да стои на местото на прашалникот, меѓутоа однапред е кажано дека бројот не е 6. Размислете малку и постирајте го вашиот одговор, а наскоро следува и решението.

 

загатка

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот