X
 16.05.2019 Образование

Штипскиот Питагора е шесто одделение, а се натпреварува со ученици од деветто

Во неговиот роден Штип го нарекуваат „чудото од дете“ и Штипскио Питагора.
Последниот успех е само уште една потврда за неговата надареност. Тој стана државен првак по математика по трет пат, но иако е 6. одделение, се натпреваруваше со ученици од 9. Дамјан Давков е и единствен со освоени максимални 100 поени.

Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование