X
 30.06.2015 Живот

Кризата во Грција низ фотографииПоминаа повеќе од четири години откако Европската комисија, Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд ја превземаа контролата над грчката економија. Фотографот Димитрис Микалакис подготви серијал од 40-ина фотографии направени во изминативе 4 години кои сликовито ја опишуваат кризата во Грција.

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот