X
 04.07.2015 Живот

Моќта и вредноста на љубопитноста низ очите на една студентка

„Curious: The Desire to Know and Why Your Future Depends on It“ е книга напишана од авторот Иан Лесли кој ја генерира идејата дека љубопитноста е мускул кој или го имате или го немате.

Токму оваа идеја ја поттикна студентката Георгина Венинг од Борнмаут универзитетот за уметност да создаде интересно видео за љубопитноста. Видеото е победник на неодамнешните награди за Студио Дизајн поради неговата содржина.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот