X
 04.07.2015 Живот

Ова е најгрдото куче во светот

На неодамнешниот натпревар за најгрдо куче во светот, овогодинешен победник е Квазимодо, кое и покрај тоа што навистина е најгрдото куче во светот, сепак е неизмерно сладок.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот