X
 13.07.2015 Наука

Кое е најсмртоносно животно во светот?

Ајкулите и лавовите можеби изгледаат како најсмртоносните животни и дефинитивно се застрашувачки, меѓутоа сигурно не е така. Дали можете да погодите кое животно е најопасно за човекот? Одговорот можете да го пронајдете во видеото кое овозможува визуелизација на податоци од 15 смртоносни суштества кои се виновни за милиони човечки жртви годишно.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука