X
 13.07.2015 Живот

Неделна временска прогноза... Какво време да очекуваме во наредните денови?Во Македонија во понеделник претпладне ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во крајните западните предели ќе дува доумерен слаб западен ветер. Утринските температури од 9 до 20 степени, а пак максималните дневни температури ќе достигнат до 26 односно до 37 степени. УВ индексот ќе има вредност 8.

Во Скопје во понеделник ќе биде претежно сончево и топло. Слаб северен и северозападен ветер. Утринската температура од 17 степени, а максималната дневна до 34 степени. УВ индекс 8.

МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА - Во Македонија во вторник сончево и топло. Утринските температури од 13 до 23 степени, а максималните од 22 до 33 степени.

Сончево и потопло ќе биде и во наредните денови со максимални температури кои ќе достигнат до 23 односно до 38 степени.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот