X
 22.07.2015 Живот

Прекрасно пријателство меѓу дете и неговите домашни миленици


Сташа Бекер е фотографка од Вашингтон, САД чиј главен модел е нејзиниот син. Таа направила серија фотографии на „Инстаграм“ на кои го прикажува пријателството помеѓу нејзиниот син и нивните домашни миленици - кучињата и коњот. Сташа започнала да ги фотографира синот и љубимците од 2013 година.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот