X
 23.07.2015 Наука

ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ: Од денес Земјата има свој постар роднина


 
НАСА на денешната вонредна прес-конференција потврди дека откриле планета слична на Земјата, нарекувајќи ја "поголемиот и постар роднина.

- "Денес Земјата е малку помалку осамена бидејќи има нов другар", рече аналитичарот Џон Џенкинс од НАСА


Повеќе информации прочитајте ОВДЕ

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука