X
 28.07.2015 Живот

Вистината за полициските сили во државите низ светот


Човековите права се занемарени и повредени насекаде низ светот, а најголем број случаи ни доаѓаат од Русија, Велика Британија, Кина, Турција, Иран, Судан, Индија, Обединети Арапски Емирати итн. Токму овие земји се тема на илустрациите од Гундуз Агајев. Повеќето од илустрациите се саркастични и критични кон полицијата во споменатите земји.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот