X
 05.08.2015 Живот

Бесплатна пица за секој кој го почитува законот!

Стоите на аголот на улицата и ви приоѓа полицаец кој ви вели дека сте уапсени. Си го враќате филмот наназад и се обидувате да се сетите каде сте згрешиле и што сте направиле погрешно. Ништо не ви паѓа на памет. Но, полицаецот наместо да ви стави лисици, тој ви подарува пица.

 

пица


Во Денвер, Колорадо, полицајците делат бонови за пица вредни 10 долари од ресторанот Papa John's за да ги наградат граѓаните кои прават добро и ги негуваат вистинските американски вредности. Денверската полиција ја опишува кампањата со следните зборови:

„Кој не цени тапкање по рамо? Во тој дух, денверската полиција започна иницијатива која ги наградува луѓето за нивната грижа и добри дела, за помагање на другите и почитување на законите. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот