X
 10.08.2015 Технологија

Трик за слушање музика на "YouTube" во позадина на телефонот

Повеќемината знаат како е да се користи апликацијата на „YouTube“ на телефон. Колку и да ви се допаѓа видеото што го гледате или музиката што ја слушате, мора да се признае дека автоматското паузирање при секое заклучување на телефонот може да предизвика нервози.

Но, малкумина знаат дека постои апликација со која може да се слуша музика на „YouTube“ во позадина, а истата е бесплатна. Сè што треба да направите е да ја инсталирате апликацијата.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија