X
 13.08.2015 Живот

Најпродаваните автомобили за 2015 година

2014 година важеше за најдобра година за продажба на нови автомобили и тоа во цела деценија, такашто 2015 година има и тоа како работа за да ја стигне 2014. За среќа, добро и тргна и може да се каже дека продажбата на автомобили е во раст.

 

кола


Податоците кои пристигнуваат од Друштвото на моторни производители и трговци (SMMIT) кажуваат точно колку автомобили се продадени секој месец и кои модели се продаваат најмногу. Ви ги претставуваме најпродаваните за оваа година токму до овој месец.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот