X
 14.08.2015 Технологија

Како да ги проверите батериите на далечинскиот управувач со телефонот?


Сите сме го доживеале ова - удобно седите пред телевизорот и далечинскиот управувач одеднаш престанува да функционира. Во моментот кога се прашувате дали проблемот е во батериите би требало да посегнете по мобилниот телефон.

„Smartphones“ објавуваат едноставен видео водич за проверка на функционалноста на батериите на телевизискиот далечински управувач со мобилен телефон. Видеото продолжете го во продолжение.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија