X
 29.08.2015 Живот

Важни животни лекции кои ги научивме од Фиби во "Пријатели"


Години откако заврши снимањето и децении од почетокот на прикажувањето на серијата, сè уште продолжуваме да ги гледаме епизодите и да живееме со ликовите. Еден од најнеобичните ликови во телевизијата припаѓа во оваа серија. Ја знаете Фиби Буфе од „Пријатели“. Потсетете се што научивте од неа.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот