X
 04.09.2015 Живот

Слики кои ќе им бидат познати на децата од 90-те


Технологијата напредува со огромна брзина, а ние се чини дека воопшто не сме свесни како тоа влијае на нашите животи. Младите луѓе во дваесеттите години денес го живеат животот различно од начинот на кој живееле пред само една деценија. Сега се враќаме во времето и се потсетуваме на таа деценија (или две) што помина.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот