X
 08.09.2015 Наука

Математичарка ги објаснува различните големини на бесконечноста

Креативен начин на кој оваа математичарка ги објаснува различните големини на бесконечноста.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука