X
 13.09.2015 Наука

Смртоносни дози на различни супстанции како алкохол, кофеин и вода

Во најновата епизода подготвена од „AsapSCIENCE“, се испитува колкаво е количеството на различни супстанции кое би претставувало смртоносна доза кај луѓето. Епизодата прикажува колкава доза на алкохол, кофеин, па дури и вода би била потребна за да се убие човек.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука