X
 01.10.2015 Економија

Во Германија моментално се бараат 600.000 работнициИзминатиов месец во Заводот за вработување во Германија огласени се 600.000 слободни работни места, што е за 81.000 повеќе од септември минатата година

Најбараните работници се од овие индустрии:

Металска индустрија
Трговија
Транспорт и логистика
Машински техничари
Автомобилски техничари
Мехатроника
Електричари
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија