X
 06.10.2015 Живот

Како се руши зграда тивко и незабележително?

Обично, рушењето зграда е гласно, големо и спектакуларно. Ова рушење е различно - тивко и незабележително. Погледнете како инженерите рушат зграда од дното нагоре, кат по кат.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот