X
 12.11.2015 Живот

Професии кои ќе бидат најбарани во иднина

Откако дроновите и роботите ќе ја преземат нашата работа, како ќе заработуваме и кои професии ќе бидат чести? Ни претстојуваат прилично луди кариери во следните неколку децении.

 

галерија

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот