X
 18.11.2015 Живот

Париз каков што го немате видено досега

Секаде темно, матно, изгубени лица, напуштени улици, осамени булевари и скршени прозорци - ова го прикажуваат фотографиите направени два дена после ужасните терористички напади во Париз.

 

Париз

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот