X
 15.01.2015 Култура

Најмоќниот документарен филм за терористичките напади 9/11

Секој кој верува во официјалната приказна за 9/11 треба да го погледне овој нов документарен филм. Во филмот се појавува Гор Видал како и добитникот на Нобелова награда Дарио Фо. Филмот засекогаш ќе ја промени вашата слика за светот што мислите дека го познавате.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура