X
 07.12.2015 Живот

Најбараните професии за 2016-та во САД


Најбараните професии се разликуваат од земја до земја. Кога станува збор за САД, експертите знаат уште сега кои ќе бидат најбарани професии во следнтаа година, 2016 врз основа на побарувачката и податоците за порастот и платата.

„Career Builder“ и „Economic modeling specialists intl.“ составија листа од најбараните професии во САД за 2016 година. Професиите пронајдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот