X
 15.12.2015 Живот

Пронајдете ги животните кои се кријат на фотографиите


Во текот на милиони години еволуција, жителите на Земјата развиле многу способности за да преживеат. Камуфлажата кај животните е еден начин на заштита од непријателите.

Доколку досега не ве фасцинирала оваа способност на животните, погледнете го видеото во продолжение, а потоа обидете се да ги пронајдете животните на фотографиите во галеријата.ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот