X
 16.01.2016 Наука

Што размислуваат и чувствуваат животните?


Што се случува во мозокот на животните? Дали може да знаеме што чувствуваат и мислат? Карл Сафина мисли дека можеме.

Откритија во областа на екологијата, биологијата и науката на однесување покажуваат дека и другите суштества, покрај човекот, чувствуваат, мислат, користат алатки и изразуваат емоции.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука