X
 15.03.2020 Здравје

Седумте пациенти што денес се тестираа немаат коронавирус, еден тест ќе се повтори

Министерството за здравство информира дека резултатите на 7. пациенти што претпладнево се тестираа се негативни на коронавирус.

Денеска се тестираа пациенти од Куманово, Тетово, Кичево, Охрид, две трудници од Дебар и еден пациент од Кочани, чиј брис пристигна преку Центарот за јавно здравје во Штип.

Тестот на пациентот од Кочани е негативен, но поради типичните симптоми на вирусот, се повторува. Министерството за здравство ќе информира за резултатот.

Најнова информација:
Министерството за здравство информира дека вториот, повторен тест на лицето од Кочани, чиј брис пристигна преку ЦЈЗ Штип е негативен на коронавирусот.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје