X
 15.05.2022 Забава

Украина победи на „Евровизија“

Украина е победник на годинашната „Евровизија“.

Македонија најмногу поени, 12, даде за Шпанија, 10 поени за Србија, 8 за Велика Британија итн.

Слушнете ја победничката песна.

 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава