X
 15.09.2020 Живот

Откријте ги најубавите места на нашата планета преку фотонатпреварот „Патување 2020“

13.685 фотографии беа доставени за фотонатпреварот „Патување 2020“ организирано од апликацијата „Агора“, но само една е прогласена за најдобра фотографија од патување во светот.

- Што ви значи патувањето? - ова е мотото на фотонатпреварот организиран од „Агора“. Фотографите учествуваа со своите најдобри фотографии од патувања и илустрираа што им значи патувањето преку објективот на нивните камери.

Глобалната публика на апликацијата игра важна улога во изборот на победничката слика на секој натпревар: сите корисници на „Агора“ имаат можност да гласаат за фотографија што најмногу им се допаднала.

- Благодарение на овие фотографии, можеме да патуваме до некои неверојатни агли на нашата планета што ја претвораат „Агора“ во дом на некои од најубавите места во светот.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Go.onelink.me
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот