X
 06.07.2021 Живот

Прекрасни фотографии од припадници на уникатно племе од Кенија

Постојат сѐ помалку племиња поради инвазијата на современиот начин на живот. Кенија е една од најнапредните африкански земји и јасно се забележува дека племињата се погодени од глобализацијата.

Во оваа серија фотографии, фотографот Омар Реда преку неговите фотографии успеа да ја долови убавината на културната разновидност и да покаже како модата игра клучна улога во прикажувањето уникатност на едно племе.


Извор: Bored Panda
Фото: Omarreda.net | Instagram 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот