X
 07.01.2016 Живот

Студенти на Харвард дизајнираа куќарки за совршен одмор

Понекогаш одморот претставува повеќе проблем отколку што вреди. Трошите многу пари, патувате далеку и заминувате под стрес.

 

мали


Меѓутоа, студентите на Харвард дизајнираа малечки куќарки кои се изнајмуваат, а кои нудат совршена релаксација и одмор. Куќарките се наоѓаат во шума такашто овозможуваат тишина и удобност. Куќарките се со големина од 14 метри квадратни, а за изнајмување се наплаќа 99 долари за една вечер. Локацијата на домовите е тајна, единствено се знае дека се некаде во шумите на Масачусетс. 

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот