X
 18.03.2016 Живот

Туристички атракции: Очекувања vs. реалност

 
Деновиве, повеќето луѓе не носат розеви очила за да го гледаат светот поубаво. Тие користат филтри на „Инстаграм“, со што прават светот да изгледа поубаво, барем во очите на останатите. Ова може да направи патувањето да биде разочарување за некого во моментот кога ќе сфати дека сите тие познати туристички атракции не се такви како што ги замислувал/а. Еве некои примери за тоа што го зборуваме.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот