X
 14.06.2019 Култура

Победниците од натпреварот за најдобри фотографии од патување на „Нешнл џиографик“

Живописни села, величествени животни и искрени човечки моменти се наоѓаат на победничките фотографии на овогодишниот фотонатпревар за најдобри фотографии од патување на „Нешнл џиографик“.

Секоја година талентираните уметници ни овозможуваат да патуваме низ целиот свет преку леќите на нивните камери, кои дозволуваат моменти што го одземаат здивот. Главната награда од 7.500 долари му припадна на Ваимин Чу за неговата фотографија „Зима во Гренланд“.

Останатите победници можете да ги погледнете во

ГАЛЕРИЈАТА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура