X
 28.03.2016 Живот

Интернетот ги избра најубавите жени во светот

Низ светот постојат голем број прекрасни жени, па изборот е практично невозможен. Но, вреди човек да се обиде.

 

жени


Еден од корисниците на Reddit направил анкета помеѓу корисниците за тоа кои се најубави жени во нивните држави. Собрал одговори на листа која содржи актерки, пејачки и други познати личности, но и оние кои не се познати за светот. Ви ги нудиме најубавите девојки кои ги прогласи интернетот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот