X
 30.03.2016 Наука

Впечатливи фотографии од вселената направени од НАСА

Како најмоќна вселенска агенција во светот, НАСА од своето основање па се` до денес реализирала голем број неверојатни подвизи, без разлика дали станува збор за вселенски подвизи со човечки екипаж, кој во 1969 кулминира со слетување на човекот на Месечината, или пак испраќање на вселенски сонди во Сончевиот систем.

 

наса


Сето ова е забележано од објективот на камерата, со што се родија цела низа на спектакуларни фотографии од кои највпечатливите ви ги донесуваме во продолжение.

 

Линк до галеријата.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука