X
 18.04.2016 Живот

Како изгледа Јапонија по земјотресите изминатата недела?


Градот Машики на југот на Јапонија беше погоден од силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени по Рихтер изминатата недела. Пред овој земјотрес, Јапонија била погодена од друг земјотрес со силина од 6,5 степени. Медиумите пренесуваат дека има десетици жртви и стотици повредени. Како изгледа Јапонија по овие земјотреси?

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот