X
 06.04.2020 Образование

Наставник од Загреб ги развеселува своите ученици свирејќи им под прозорец

Наставникот Иван Петрановиќ предава во основното училиште „Иван Мерз“ во Загреб, кое беше оштетено при неодамнешниот земјотрес. Неодамна тој дошол до генијална идеја - одлучил да ги поздрави со музика своите ученици, кои мора да бидат затворени во своите домови.
Петрановиќ свири на укулеле и им пее на учениците под нивните прозорци.

Видео од наставникот се појави на социјалните мрежи.Извор: jutarnji.hr
Фото: Facebook
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование