X
 04.10.2016 Живот

Почувствуван земјотрес во Скопје

Земјотрес со сила од 3,1 степени според Рихтеровата денеска е регистриран во Скопје во 12 часот и 52 минути.


Како што може да се види од податоците кои ги пренесува Европскиот-медитерански сеизмолошки центар, епицентарот е 6 километри источно од Скопје на длабочина од 1 километар


 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот