X
 01.08.2016 Економија

Филмови кои треба да ги гледа секој претприемач

Холивуд и тоа како знае драматично да ја прикаже состојбата на претприемачот. Но, понекогаш најдобриот начин да се долови реалноста е токму преку фикцијата. Без разлика на тоа во кое поле се наоѓате во вашиот бизнис подвиг, имајте ги во предвид овие филмови кои се истовремено провокативни и забавни.

 

филм

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија