X
 07.08.2016 Живот

Mапа од погодените места во Скопје

Невремето кое ги зафати Скопје и околината однесе најмалку 20 жртви, потврдува МВР. Жртвите се од најпогодените места од невремето - Арачиново и областа, Сингелиќ и Стајковци.

 

sk


Се шпекулира дека има и исчезнати во невремето, меѓутоа засега нема официјално потврдени информации од МВР.

Во спасувањето на ситуацијата беше ангажирана и АРМ, а кризниот штаб на Скопје вчера постојано апелираше до граѓаните да не ги напуштаат своите домови. 

 

Mапа од погодените места во Скопје


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот