X
 24.07.2015 Култура

Документарен филм за единственото издание на Т-фестивал во Скопје


Се сеќавате на Т-фестивалот? Фестивалот имаше само едно издание, и тоа на 9 декември во 1995 година во Скопје. Меѓу изведувачите имаше имиња како „Продиџи“, „Архангел“, „Колд Блејд“ итн. Сега остануваат само спомени од тој ден, кои може да бидат разбудени со следниот документарен филм за фестивалот.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура