X
 15.08.2016 Технологија

Опција на "Viber" за која веројатно не знаете

„Viber“ е една од најпопуларните апликации, со оглед на тоа што ја користат стотина милиони луѓе. За време на надградбата и подобрувањето на оваа апликација, инженерите во една од последните верзии воведоа можност за криење на пораките.

 

вибер


Ако се сомневате или ако се плашите дека некој од време на време ви го проверува телефонот без ваша дозвола, тогаш оваа опција ви нуди заштита. Погледнете како се прави.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија