X
 22.08.2016 Култура

Најдобрите меѓународни филмски остварувања на 21-от век

Се наоѓаме во срцето на летната филмска сезона, а тоа значи одлични филмови од различни жанрови. Меѓутоа често пати, љубителите на филмовите од неанглиско говорно подрачје се оставени на цедило, и немаат многу голем избор.

 

филм


Тогаш време е да се потсетиме на некои понови класици. Со тоа на ум, ова се најдобрите меѓународни филмски остварувања на 21-от век.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура